Методичні рекомендації випускникам щодо якісної підготовки до ЗНО

Методичні рекомендації  випускникам щодо якісної підготовки до ЗНО

1. Спочатку спробуйте визначитися із предметами, які плануєте здавати на ЗНО. Зрозумійте і проаналізуйте, до чого, власне, будете готуватися. Визначтеся з факультетами та спеціальностями, подивіться, які сертифікати ЗНО необхідні для вступу на них.
  2. Системно проходьте минулорічні тести ЗНО з обраних предметів. Для чого це потрібно? Проходження минулорічних тестів ЗНО дозволить Вам скласти уявлення про те, що чекатиме наприкінці навчального року, а, по-друге, а також буде можливість об’єктивно оцінити себе і свій рівень володіння навчальним матеріалом з предметів. Навіть якщо Ви виявите, що не набрали навіть необхідний мінімум балів, це не привід засмучуватися. Варто тверезо оцінити, які  Ваші слабкі місця, на які предмети слід виділити більше часу, а які можна залишити «на десерт».
  3. Обов’язково складіть  графік підготовки до ЗНО зі строками виконання.
  4. Варто звернути увагу на таке питання, як вибір посібників. Сьогодні можна знайти різні посібники для підготовки до ЗНО, але більшість видань містять недоліки і суттєві помилки.

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) не рекомендував до друку жодних видань, які стосуються питань підготовки до зовнішнього незалежного тестування.

На сайті УЦОЯО є необхідні матеріали для підготовки до тестування з окремих предметів. Їх можна знайти в розділі «Підготовка до ЗНО», де розміщені:

- програми зовнішнього оцінювання, в яких містяться вимоги до рівня та обсягу знань абітурієнтів,

- характеристика сертифікаційної роботи,

- критерії оцінювання завдання з розгорнутою відповіддю.

1.  Регулярно проходьте онлайн-тестування, вирішуйте тести минулорічних років якомога частіше.

Бажано взяти участь у пробному тестуванні хоча б з одного предмету, оскільки це допоможе Вам відчути атмосферу реального ЗНО, знизити хвилювання на першому реальному тесті.