ЩОРІЧНА ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ „16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА“

Дата: 10.12.2021 19:40

З метою привернення уваги учнів до потреби подолання гендерно зумовленого насильства, зокрема домашнього, актуалізації питання протидії торгівлі людьми, широкого висвітлення питання забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків щорічно в Нестерівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів із 25 листопада по 10 грудня проводяться заходи у рамках Міжнародної кампанії „16 днів проти насильства“.

Цьогоріч акція “16 днів проти насильства” проходила під гаслом: «Від миру вдома до миру в усьому світі!»

Учасники освітнього процесу були задіяні у різних заходах, які підготували практичний психолог Шевченко В.С., соціальний педагог Полозюк І.М. та вчителі закладу.

Були проведені: флеш-моб «Я проти насильства!»; конкурс малюнків, плакатів, колажів :«Щаслива дитина в щасливій родині», «Доброта врятує світ!», «Стоп насильству!»; години спілкування, тренінги: «Здоров’я – найбільша цінність у житті», «СНІД – загроза людству», «Я маю право жити без насильства», «Майбутнє без насильства», «Не стань жертвою торгівлі людьми», «Ми всі різні, але рівні»; акція «Червона стрічка» - «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї»; інформаційні хвилинки до Дня вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі; до Міжнародного дня волонтера- перегляд відеороликів «Волонтери діють першими», «Герої серед нас»; перегляд мотиваційних мультфільмів «Як розв’язувати конфлікти»; творчий проєкт «Стоп насилля!»; урок-бесіда "7 кольорів щастя"; анкетування "Вивчення проявів насильства у дитячому колективі"; круглий стіл "Права та обов'язки"; розповсюджені буклети-пам’ятки: «Не дай СНІДу шанс», «Ні насильству над жінками!» тощо.

Також, учасники освітнього процесу скористатись матеріалами (матеріали є у вільному доступні на сайті Офісу Ради Європи https://www.coe.int/uk/web/kyiv/combating-violence-against-children-in-ukraine) , які було підготовлено та адаптовано у межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні».

Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій та вчинків, розуміння та сприйняття цінності прав та свобод людини, вміння відстоювати свої права та права інших, виховувати повагу до гідності людини, толерантність, соціальну справедливість, доброчесність, здатність попереджувати та розв’язувати конфлікти та переосмислення цінностей.